17.9.2017 Markéta Adámková 0Comment
Hory, skály, led a alpské pastviny tvoří šedesát procent švýcarského území - paráda!! Mluví se tam Německy, Francouzsky, Italsky a Rétorománsky - sakra naše ájina je tu neohromí. Ale domluvili jsme se. Ve Švýcarsku se platí švýcarskými franky (CHF) a v turistických destinacích se dá  i eury - ale je to tam tak drahé, že tam stejně kupovat nechcete. A jak že se nám to u nich v té jejich zemi líbilo ? (Pokračování textu…)
14.9.2017 Markéta Adámková 0Comment
Vítka jsme zaparkovali u přehrady Mattmark, oblékli jsme se do několika vrstev oblečení a dál se vydali pěšky. Výšlap byl náročnější, ale stálo to za to! Přesvědčte se sami.  (Pokračování textu…)
8.9.2017 Markéta Adámková 0Comment
Itálie je mezi českými turisty třetí nejnavštěvovanější zemí. A po pravdě nechápeme proč sem Češi jezdí v takovém počtu. Zas tak hezký to v téhle bláznivé zemi plné kruhových objezdů fakt není. (Pokračování textu…)
5.9.2017 Markéta Adámková 0Comment
Tak jak to s tím úchvatným věčně opěvovaným Římem opravdu je? My se s vámi podělíme o naši návštěvu v Italském hlavním městě tak, jak jsme si vnímali. A né všem se to, co si zde přečtete, bude líbit... (Pokračování textu…)
4.9.2017 Markéta Adámková 0Comment
Tyto venkovní lázně jsme měli předem vytipované z internetu a tak jsme jeli na jistotu. Nevěděli jsme však, že tam objevíme takovouhle parádičku. Termální pramen, který vyváří několik jezírek.......kaskádovitých jezírek. Horká lázeň, která uvolní vaše svaly. Relax i vodní radovánky. Tohle vše je Cascate del Mulino. (Pokračování textu…)
29.8.2017 Markéta Adámková 0Comment
Krásná hornatá země s jezery a krásnými domky, které jsou jako dělané pro tuto krajinu. Máme to od nás kousek a možná si ani neuvědomujeme, jak je tam krásně.... (Pokračování textu…)
25.8.2017 Markéta Adámková 0Comment
Když si vygůglujete město Hallstatt, zjistíte, že je to prý nejhezčí městečko Solné komory, že je patří ke světovému dědictví UNESCO a že návštěva tohoto města je mimořádný zážitek. Byla jsem zvědavá, zda to nejsou jen řeči a skutek utek. Jeli jsme se tam tedy podívat, abychom věděli. A teď už víme. (Pokračování textu…)
17.8.2017 Markéta Adámková 0Comment
Kdy pojedete? Kam vyrážíte? Pojedete i přes zimu? Chystáte se i do Norska? Jaké máte plány dál? Jestli i vy chcete znát otázky na tyto a další otázky, otevřete článek a čtěte, vy zvědavci jedni! :) (Pokračování textu…)
8.8.2017 Markéta Adámková 0Comment
Kéž bychom to tak mohli nazvat. Dovolená by totiž přišla vhod. Vím, že se vám některým zdá, že jsme na dovolené po dobu celé cesty, ale tak to není. Sice si cestu užíváme, ale je za tím i hodně úsilí. A ani tady v domovině se nezastavíme. Ale aspoň z toho tady vytěžíme, co to jde a zařídíme potřebné věci. (Pokračování textu…)